ENFEKSİYON KONTROLÜ
Kritik alanlar: Ameliyathaneler ve Yoğun Bakım Üniteleri
Enfeksiyon gelişimine müsait olan ameliyathaneler ile yoğun bakım üniteleri temizlik ve dezenfeksiyon açısından hastanelerin en çok özen gösterilmesi gereken birimleridir. 'in uyguladığı eğitim programı ile dezenfeksiyon işlemlerinin sürekli yapılması ve denetlenmesi sağlanır.

Poliklinikler, Tedavi Odaları, Hasta Odaları ve Diğer Klinik Alanlar Dezenfeksiyon, sterilizasyon ve atıkların uygun koşullarda imha edilmesi hastanede edinilen enfeksiyonların (nosocomial infection) önlenmesinde büyük önem taşıdığın bilincinde olan , bu işlemlerin doğru uygulanabilmesi için temizlik endüstrisinde bir ilk olan Hastane Hizmetleri Temizliği Bölümünü kurmuştur. Hastane Temizliği Programı' nda EKK (Enfeksiyon Kontrol Komitesi) kuralları çerçevesinde temizlik ve dezenfeksiyon yapılır.
 
Cleannet' in sağlık kuruluşları temizlik ve dezenfeksiyon hizmetlerinin birincil amacı hastane enfeksiyonu oluşmasını önlemek, hastalar ve hastane personeli için güvenli çalışma ortamı hazırlamaktır. Hastaneler doğaları gereği, hastalık ve/veya tedavi nedeniyle bağışıklık sistemleri zayıflamış hastaların her türlü enfeksiyona açık hale gelmesi, bunların hastane enfeksiyonu oluşturma ve kapma riskini de beraberinde getirir. Hastane enfeksiyonu oluşumunu önleyerek hastaları daha sağlıklı tutmak kurum etkinliği ve geleceği açısından son derece önemlidir. olarak sağlık hizmetlerinin kritik önemini anlıyoruz. Bu nedenledir ki Hastane Enfeksiyon Kontrol Komitesi ile işbirliği içinde uluslararası standartlarda Enfeksiyon Kontrol Programı' na uygun olarak kritik alanların (yoğun bakım servislerinin, ameliyathanelerin, yeni doğan katlarının vb), hasta odaları, tuvaletler ve genel alanlardaki sıkça temas edilen yüzeylerin etkin olarak temizlenmesini ve dezenfeksiyonunu içerir. Böylelikle hizmet sunumu ile esas göreviniz olan hasta bakımına odaklanmanızı sağlayabilirsiniz.